Właściwości i zastosowania nanokoloidów metali szlachetnych

Prozdrowotne właściwości metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro, platyna, czy też miedź, znane są ludzkości od wieków. Największe cywilizacje starożytności wykorzystywały metale szlachetne do celów terapeutycznych oraz kosmetycznych. Na przestrzeni wieków kuracje i metody terapeutyczne z ich użyciem ewoluowały w stronę coraz doskonalszych form. W ostatnich latach, dzięki odkryciu nowych możliwości pozyskiwania nanokoloidów opracowano metodę, dzięki której użycie metali szlachetnych stało się całkowicie bezpieczne oraz wyjątkowo skuteczne.

Czym są nanokoloidy?

Nanokoloidy metali szlachetnych to roztwory, w których skład wchodzą nanocząsteczki metali szlachetnych oraz idealnie czysta zdemineralizowana woda. Jak sama nazwa wskazuje, nanocząsteczki to cząsteczki niezwykle małe, wręcz mikroskopijne, ich wielkość w roztworze może wahać się w granicach od 1 do 100 nanometrów, przy czym 1 nanometr to 1 milionowa milimetra. Z łatwością przenikają przez skórę oraz błony śluzowe organizmu i dzięki temu mogą być skutecznie stosowane w wielu terapiach prozdrowotnych oraz estetycznych. Wszystkie mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze.

Wyróżniamy następujące roztwory koloidalne:

Nanokoloidy złota

Jak wszystkie nanokoloidy metali szlachetnych, złoto nanokoloidalne wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości. Jego wpływ jest zbawienny dla skóry. Działa przeciwzapalnie, niweluje opuchliznę oraz przebarwienia różnorakiego pochodzenia. Normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, dzięki czemu możemy je stosować w walce z trądzikiem oraz innymi wykwitami skórnymi. Ponadto działa silnie nawilżająco! Pomaga w procesie gojenia ran oraz innych urazów skóry. Co ważne, stymuluje w sposób naturalny proces samooczyszczania organizmu drogą skórną. Ma najsilniejsze właściwości antywirusowe. Tak jak kiedyś złota obrączka - pomocne przy opryszczce i jęczmieniu w oku. 

Nanokoloidy platyny

Nanokoloidy platyny cechują się bardzo silnym działaniem oczyszczającym. Poleca się stosować je na skórę tuż przed użyciem nanokoloidów złota. Ich właściwości pozwalają na przenikanie nanocząsteczek złota w głębsze warstwy skóry. Nanocząsteczki platyny wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych oraz wzmacniają strukturę cząstek krwi. Pomagają utrzymać prawidłowy przebieg procesów wewnętrznych oraz metabolicznych organizmu. Ponadto pozytywnie wpływają na skórę, pozwalają na przeciwdziałanie procesom starzenia oraz wykazują działanie przeciwzapalne.

Nanokoloidy srebra

Mają najsilniejsze właściwości antybakteryjne. Są wysoce skuteczne w zwalczaniu wszelkiego rodzaju drobnoustrojów atakujących nasz organizm, w krótkim czasie blokują namnażanie mikrobów, a mikroby nie uodparniają się na działanie srebra. Ponadto, tak jak reszta nanokoloidów, wykazują bardzo pozytywny wpływ na naszą skórę. Działają przeciwzapalnie oraz pomagają niwelować efekty urazów skóry (blizny, siniaki, skutki oparzeń, obrzęki, również po ukąszeniu owadów). Wykazują działanie łagodzące podrażnienia, a także neutralizują przykry zapach potu.

Nanokoloidy miedzi

Mają najsilniejsze właściwości antygrzybiczne. Bardzo skuteczne przy codziennej higienie stóp. Wspierają proces absorpcji żelaza oraz pomagają w jego właściwym metabolizowaniu. Przyczyniają się do właściwego utleniania witaminy C w organizmie. Wpływają korzystnie na układ nerwowy człowieka, wykazują silne właściwości regeneracyjne. Znajdują również zastosowanie kosmetyczne. Pomagają zachować zdrową cerę, wygładzają przesuszone włosy, wspomagając produkcję melaniny i redukcję siwizny. Przeciwdziałają negatywnym skutkom procesów starzenia.

Product added to wishlist
Dodano do porównania

Klauzula informacyjna:
Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem, który decyduje o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków. Możesz skontaktować się z nami pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków lub poprzez wiadomość e-mail na adres: crosspolska@crosspolska.pl - Pełna treść klauzuli.