Do czego służy srebro koloidalne?

Od wieków przedstawiciele różnych kultur wykorzystywali lecznicze właściwości srebra. Znali je między innymi starożytni Grecy, Egipcjanie oraz Rzymianie, którzy to w pełni wykorzystywali jego upiększające i oczyszczające właściwości. Przez setki lat możni całego świata prześcigali się w stosowaniu coraz to wymyślniejszych terapii z użyciem srebra. Jednak ze względu na słaby rozwój medycyny oraz chemii, część z tych terapii niosła za sobą wiele skutków obocznych. W ostatnich latach możemy zauważyć ponowny wzrost zainteresowania terapeutycznymi właściwościami srebra. Wszystko to dzięki odkryciu srebra koloidalnego, prozdrowotnego specyfiku o wielu właściwościach i zastosowaniach.

Czym jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne jest roztworem, w którego skład wchodzą nanocząsteczki srebra oraz idealnie czysta woda demineralizowana. Czym są nanocząsteczki? To niezwykle małe, wręcz mikroskopijne cząstki, których wielkość w roztworze może zawierać się w granicach od 1 do 100 nanometrów (1 nanometr to 1 milionowa milimetra). Z tego powodu mogą być one skutecznie stosowane w wielu terapiach o charakterze prozdrowotnym oraz kosmetycznym. Dzięki swoim rozmiarom bez trudu przenikają przez skórę oraz błony śluzowe organizmu, przyczyniając się do jego odżywienia oraz oczyszczenia. Dzięki wysokiemu poziomowi zaawansowania obecnej nauki roztwory koloidalne są całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka. Należy jednak używać ich zgodnie z ich przeznaczeniem oraz wytycznymi producenta.

Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne jest wysoce skuteczne w procesie zwalczania różnego rodzaju drobnoustrojów atakujących nasz organizm. Jest ono w stanie zwalczyć około 650 mikrobów, bakterie Gram-ujemne oraz Gram-dodatnie. Ponadto sprawdza się również w przypadku walki z pierwotniakami, roztoczami, grzybami oraz wirusami. Srebro koloidalne wykazuje niezwykle pozytywny wpływ na stan naszej skóry. Działa przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy problemach skórnych takich jak trądzik. Działa łagodząco i kojąco na wszelkiego rodzaju podrażnienia, a także przyspiesza proces gojenia się ran. Pomaga wygładzić skórę oraz rozświetlić włosy. Jest niezwykle pomocne przy procesach pielęgnacyjnych włosów. Co istotne, srebro koloidalne pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu, dzięki czemu może być stosowane jako naturalny antyperspirant.

Product added to wishlist
Dodano do porównania

Klauzula informacyjna:
Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem, który decyduje o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków. Możesz skontaktować się z nami pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków lub poprzez wiadomość e-mail na adres: crosspolska@crosspolska.pl - Pełna treść klauzuli.