Fakty o złocie koloidalnym

Już w starożytności ludzie korzystali z leczniczych i terapeutycznych właściwości złota. Wykorzystywali je przedstawiciele wielkich, starożytnych cywilizacji. Sumerowie, Egipcjanie, Persowie, Chińczycy czy Hindusi, wszyscy dobrze znali i wykorzystywali dobroczynne właściwości jednego z najszlachetniejszych metali. W ostatnich latach również w kręgu naszej cywilizacji możemy zauważyć wzrost zainteresowania leczniczymi właściwościami złota. Wszystko to za sprawą odkrycia złota koloidalnego. Dobroczynnego specyfiku o wielu właściwościach i zastosowaniach.

Historia złota koloidalnego

W VIII w. Arabski filozof Jabir ibn Hayyan poprzez połączenie kwasu chlorowodorowego z kwasem azotowym otrzymał tak zwaną Wodę Królewską. Była to pierwsza ciecz, która umożliwiała rozpuszczenie złota. Na przestrzeni wieków eksperymentowano z owym specyfikiem, rozpropagowano prozdrowotny eliksir nazywany pitnym złotem Aurum potabile, który to wykazywał właściwości prozdrowotne, jednak przy nadużywaniu powodował także niepożądane skutki uboczne. Do badań nad współczesną formą złota koloidalnego przyczynił się znany chemik Michael Faraday, zapoczątkowując badania z dziedziny nanotechnologii. Dzisiejsze roztwory złota koloidalnego są całkowicie bezpieczne. Uzyskuje się je poprzez zastosowanie metody rozdrabniania mechanicznego. Cząsteczki złota w tak powstałych roztworach mierzą między 1 a 100 nanometrów.

Właściwości złota koloidalnego

 Złoto koloidalne  posiada szereg prozdrowotnych i regenerujących właściwości, dla tego znalazło ono bardzo wiele zastosowań w kosmetyce. Dzięki swoim rozmiarom nanocząsteczki złota wpływają na przyspieszenie przenoszenia składników odżywczych w głąb skóry, jak również przyczyniają się do usuwania toksyn z jej wnętrza i dlatego właśnie złoto koloidalne działa regenerująco. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu doskonale sprawdza się przy różnego rodzaju wykwitach skórnych, zranieniach oraz urazach. Złoto koloidalne normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu jest pomocne przy zmianach skórnych różnego pochodzenia, na przykład przy trądziku. Wykazuje silne właściwości nawilżające oraz poprawiające ogólny stan naszej cery. Potrafi znacząco rozjaśnić przebarwienia skórne różnego pochodzenia, w tym plamy starcze. Ponadto działa odmładzająco oraz ujędrniająco. Wygładza zmarszczki, dlatego jest polecane również dla osób chcących zniwelować oznaki starzenia się skóry.

Product added to wishlist
Dodano do porównania

Klauzula informacyjna:
Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem, który decyduje o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków. Możesz skontaktować się z nami pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków lub poprzez wiadomość e-mail na adres: crosspolska@crosspolska.pl - Pełna treść klauzuli.