Jakie ręczniki papierowe najlepiej nadają się do zastosowań przemysłowych?

Utrzymanie czystości jest ważne w wielu dziedzinach, jednak szczególne znaczenie ma w przypadku działalności przemysłowej. Usuwanie zabrudzeń jest istotne dla zachowania odpowiedniego stanu używanych maszyn, a także uniknięcia zanieczyszczenia wytwarzanych produktów. Wszelkiego rodzaju plamy i wycieki w obiektach produkcyjnych na ciągach komunikacyjnych czy w pobliżu używanych linii technologicznych mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Jednym ze sposobów radzenia sobie z niedogodnościami i ryzykiem jest korzystanie z ręczników papierowych.

Czym powinny się charakteryzować ręczniki papierowe do zastosowań przemysłowych?

Przemysłowe ręczniki papierowe są wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń o różnym charakterze. Ze względu na to, że celuloza wykazuje wysoką chłonność, najczęściej używa się ich do wycierania cieczy i rozmaitych substancji półpłynnych. Będą przydatne, gdy w grę wchodzą smary i oleje, jak też do wycierania do sucha wcześniej mytych elementów czy powierzchni. Ręczniki papierowe są produkowane z celulozy albo z makulatury, zazwyczaj są jedno- lub dwuwarstwowe, rzadziej mają więcej warstw.

Jakie rodzaje ręczników papierowych sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych?

Ręczniki papierowe są wytwarzane m.in. w postaci rolek, które można zakładać na specjalne dyspensery i odrywać w miarę potrzeby za sprawą znajdującej się na nich perforacji albo odpowiednio zakończonej listwy dociskającej wstęgę, wyposażonej w drobne ząbki. Dość często używa się też składki w postaci listków papieru wkładanych do specjalnych pojemników na ręczniki składane. W zależności od rodzaju złożenia listków, możliwe jest ich wzajemne zaczepianie się, dzięki czemu po wyciągnięciu jednego wystaje fragment drugiego, co znacznie ułatwia użytkowanie (system H2).

Product added to wishlist
Dodano do porównania

Klauzula informacyjna:
Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem, który decyduje o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków. Możesz skontaktować się z nami pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków lub poprzez wiadomość e-mail na adres: crosspolska@crosspolska.pl - Pełna treść klauzuli.