- 3268 odwiedzin
Utrzymanie czystości jest ważne w wielu dziedzinach, jednak szczególne znaczenie ma w przypadku działalności przemysłowej. Usuwanie zabrudzeń jest istotne dla zachowania odpowiedniego stanu używanych maszyn, a także uniknięcia zanieczyszczenia wytwarzanych produktów. Wszelkiego rodzaju plamy i wycieki w obiektach produkcyjnych na ciągach komunikacyjnych czy w pobliżu używanych linii technologicznych mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Jednym ze sposobów radzenia sobie z niedogodnościami i ryzykiem jest korzystanie z ręczników papierowych.
Czym powinny się charakteryzować ręczniki papierowe do zastosowań przemysłowych?
Przemysłowe ręczniki papierowe są wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń o różnym charakterze. Ze względu na to, że celuloza wykazuje wysoką chłonność, najczęściej używa się ich do wycierania cieczy i rozmaitych substancji półpłynnych. Będą przydatne, gdy w grę wchodzą smary i oleje, jak też do wycierania do sucha wcześniej mytych elementów czy powierzchni. Ręczniki papierowe są produkowane z celulozy albo z makulatury, zazwyczaj są jedno- lub dwuwarstwowe, rzadziej mają więcej warstw.
Jakie rodzaje ręczników papierowych sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych?
Ręczniki papierowe są wytwarzane m.in. w postaci rolek, które można zakładać na specjalne dyspensery i odrywać w miarę potrzeby za sprawą znajdującej się na nich perforacji albo odpowiednio zakończonej listwy dociskającej wstęgę, wyposażonej w drobne ząbki. Dość często używa się też składki w postaci listków papieru wkładanych do specjalnych pojemników na ręczniki składane. W zależności od rodzaju złożenia listków, możliwe jest ich wzajemne zaczepianie się, dzięki czemu po wyciągnięciu jednego wystaje fragment drugiego, co znacznie ułatwia użytkowanie (system H2).