Właściwości past i kremów BHP

Wykonywanie różnych prac często wiąże się z ryzykiem zabrudzenia rąk. Ponieważ wiele substancji wykorzystywanych w zastosowaniach przemysłowych ma tendencję do pozostawiania silnych zabrudzeń i mocnego przylegania do skóry, dla zachowania właściwego poziomu higieny nieodzowne staje się użycie odpowiednich środków myjących. Rozwiązaniem od lat wybieranym najchętniej jest pasta BHP. Przekonajmy się, co ją wyróżnia i sprawdźmy, jakie są jej rodzaje.

W jaki sposób działają pasty BHP?

Pasta BHP to środek o konsystencji półpłynnego żelu lub miękkiej pasty o działaniu rozpuszczającym tłuszcz, a także radzącym sobie z wieloma preparatami ropopochodnymi, przede wszystkim olejami i smarami, ale i smołą czy chemią budowlaną. Jest ona oferowana w postaci puszek lub pudełek, z których można ją wygodnie pobierać za pomocą specjalnych dozowników. Zależnie od rodzaju, stosowana na suche lub wcześniej zwilżone ręce łatwo rozprowadza się po skórze i pozostając dla niej niezwykle łagodna, efektywnie usuwa wszelkiego rodzaju silniejsze zanieczyszczenia. Przykładem może być pasta BHP do mycia rąk Dreumex oferowana w różnych odmianach.

Jakie są podstawowe rodzaje past BHP?

Do najczęściej używanego typu pasty BHP należy ta zawierająca wyłączenie środki myjące. Mogą one występować jako łagodniejsze preparaty tworzone na bazie mydła, stosowane do lżejszych zabrudzeń albo mocniejsze, składające się m.in. z detergentów sprawdzających się przy silniejszych zanieczyszczeniach. W przypadku mocno przylegającego brudu używane są  pasty z dodanymi drobinami o działaniu ściernym – mikrogranulkami pochodzenia naturalnego. Ich obecność pozwala na pozbywanie się uporczywych zabrudzeń dzięki mechanicznemu ścieraniu poszczególnych bardzo brudzących substancji np. lepiku czy smoły.

Product added to wishlist
Dodano do porównania

Klauzula informacyjna:
Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem, który decyduje o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków. Możesz skontaktować się z nami pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków lub poprzez wiadomość e-mail na adres: crosspolska@crosspolska.pl - Pełna treść klauzuli.