Czym myją ręce mechanicy?

Nieodłączną częścią pracy w warsztacie jest występowanie różnego rodzaju zabrudzeń. Używanie smarów, olejów oraz innych substancji nie pozostaje obojętne dla naszych rąk i ogólnego stanu skóry. Zabrudzenia powstałe w wyniku prac konserwacyjnych przy urządzeniach mechanicznych, są niezwykle trudne do usunięcia. W takich przypadkach użycie standardowych środków czyszczących może okazać się niewystarczające. Jak mechanicy radzą sobie z takimi zabrudzeniami? Istnieją specjalistyczne środki czyszczące przeznaczone właśnie do takich celów.

Jak zapobiegać zabrudzeniom?

Oczywiście, zawsze można używać rękawiczek, jednak nie chronią one w pełni przed możliwością zabrudzenia. Ponadto zdarzają się sytuacje, w których rękawiczka utrudnia właściwe wykonanie zadania. Nie ma możliwości, aby w trakcie pracy zniwelować ryzyko zabrudzenia rąk do minimum. Płyny eksploatacyjne, smary oraz oleje mają tendencję do bardzo silnego wnikania w warstwy naszej skóry. Właśnie dlatego, do ich usunięcia należy używać specjalistycznych środków o silnych właściwościach czyszczących oraz ściernych. Preparaty te muszą być jednak w pełni bezpieczne dla naszej skóry.

Jakie środki czyszczące wybrać?

Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku pasty do mycia rąk dla mechaników DREUMEX. Są to silnie czyszczące specyfiki, idealnie sprawdzające się przy pracy w warsztacie. Warto dodać, że są one całkowicie bezpieczne dla skóry człowieka, a ponadto wykazują właściwości pielęgnacyjne. DREUMEX posiada szeroką gamę produktów, dostosowaną do klientów o zróżnicowanych potrzebach. W tym miejscu przyjrzymy się kilku z nich.

  • Dreumex Plus – to silnie czyszcząca pasta w żelu do mycia rąk dla mechaników. Poza tym, iż bez trudu radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami spowodowanymi używaniem smaru, płynów eksploatacyjnych, olejów lub farb i  lakierów, wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i nawilżające. W składzie pasty w żelu znajdziemy między innymi mikrogranulki naturalnego pochodzenia, które są niezwykle pomocne podczas mycia rąk.
  •  Dreumex Special – to dokładnie czyszcząca, bezrozpuszczalnikowa pasta do mycia rąk. W swoim składzie zawiera mikrogranulki naturalnego pochodzenia, które są niezwykle pomocne w trakcie usuwania silnych zabrudzeń zdarzających się przy pracy w warsztacie.
  • Dreumex Expert Wipes – to poręczne specjalistyczne ściereczki, które idealnie sprawdzą się przy doraźnym usuwaniu zabrudzeń wynikłych w trakcie pracy. Bez trudu poradzą sobie one ze smarem, smołą, smarami, oraz olejami.
Product added to wishlist
Dodano do porównania

Klauzula informacyjna:
Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem, który decyduje o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków. Możesz skontaktować się z nami pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres Cross Polska Ul. Przejazdowa 25, 05-800 Pruszków lub poprzez wiadomość e-mail na adres: crosspolska@crosspolska.pl - Pełna treść klauzuli.